IT Managed Service Provider 2ICT breidt zijn activiteiten uit met de overname van Reality ICT uit Beilen. De acquisitie past binnen de buy-and-buildstrategie van Smizer, het MSP-platform van investeringsmaatschappij Riverdam waarbij 2ICT is aangesloten. Met de integratie verstevigt 2ICT zijn marktpositie in de regio Assen en vergroot het de slagkracht in cloud-, data- en cybersecurityoplossingen.
De toevoeging van Reality ICT is volgens 2ICT een strategische stap om de positie in het mkb-segment te versterken en de interne capaciteit en expertise uit te breiden. Beide organisaties delen een klantgerichte aanpak, korte communicatielijnen en een sterke focus op service en flexibiliteit. 2ICT heeft vestigingen in Assen, Zwolle en Harderwijk.
Erwin Bruinink, directeur van 2ICT: “Deze overname is een belangrijke stap in onze ambitie om regionaal te groeien en onze dienstverlening verder te verdiepen. Door de combinatie van lokale betrokkenheid en uitgebreide kennis ontstaat een krachtige basis voor innovatie en klantgerichte oplossingen.”
Xander Lutz, directeur-eigenaar van Reality ICT, ziet in de aansluiting bij 2ICT en Smizer nieuwe groeimogelijkheden: “We hebben vertrouwen in de gezamenlijke visie en aanpak om onze dienstverlening verder uit te bouwen en onze klanten en medewerkers een sterke toekomst te bieden.” Het team van Reality ICT verhuist op korte termijn van Beilen naar het kantoor van 2ICT in Assen. Het team en het persoonlijke klantcontact blijven behouden.
Onderdeel van bredere groeistrategie
De overname maakt deel uit van de bredere groeistrategie van Smizer. Riverdam investeert de afgelopen vier jaar actief in regionaal opererende IT Managed Service Providers.
Met de toevoeging van Reality ICT bestaat het platform inmiddels uit veertien locaties in Nederland, waaronder Emma Solutions ICT (Den Bosch), Office IT (Sneek), Xaris ICT (Wognum), Altios Cloud Experts (Apeldoorn), ILC-Europe (Eindhoven), IT Local (Arnhem en Houten), Accensys (Woerden), AKSI Automatisering (Haren), Blokes IT (Zwijndrecht), ITPG (Oss en Sittard) en 2ICT (Assen, Zwolle en Harderwijk).
De cloudoplossingen van de aangesloten MSP’s stellen mkb-bedrijven en non-profitorganisaties in staat veilig en flexibel te werken. Manuel Leussink, medeoprichter van Riverdam, stelt dat de Nederlandse IT-markt zich ontwikkelt tot de ‘derde mainport’ van Nederland, met verdere groeiversnelling door digitale transformatie als onderliggende drijfveer.
Over 2ICT
2ICT ondersteunt organisaties bij slimmer, veiliger en effectiever werken. Met dertig medewerkers levert het bedrijf vanuit Harderwijk, Zwolle en Assen IT-oplossingen met aandacht voor mensen, processen en continuïteit. 2ICT is ISO27001- en ISO9001-gecertificeerd en richt zich met name op het midden en noorden van Nederland.
Over Smizer
Smizer is een landelijk platform van regionale IT-partners voor het mkb. De aangesloten bedrijven combineren innovatie en betrouwbaarheid met lokale betrokkenheid en persoonlijke service.
Over Riverdam
Riverdam investeert in winstgevende Nederlandse mkb-bedrijven met een omzet tot 20 miljoen euro. De investeerder ondersteunt ondernemers met kennis, financiering en een breed netwerk. In de afgelopen vier jaar realiseerde Riverdam 27 acquisities binnen het Smizer-platform.


